Pounamu
maorská tradice

Strážce maorské moudrosti Te Kaha je opět v Čechách. Nepropásněte jedinečné semináře se živým představitelem této mizející kultury.

Co je tradice Pounamu

Pounamu “pilíř světla z Mu”, nefritový kámen, je Maory považován za úložiště informací a energií z počátku stvoření a také za předka lidstva. Tento velmi tvrdý zelený nerost byl odpradávna kultovním materiálem užívaným pro ceremoniální účely, silové ozdoby a zbraně.

Například v Číně a v předkolumbijské Kostarice je spojován s duší, nesmrtelností a symbolem moci. Informace, které uchovává jsou dostupné těm, kteří mluví nefritovým jazykem Pounamu.

Jedním z nich je právě strážce moudrosti Te Kaha. Denně s Pounamu pracuje, vyřezává z něj kultovní předměty, nefritové nožíky na léčivé byliny a jiné.

Maorský strážce moudrosti Te Kaha

Te Kaha je jedním z posledních strážců maorské tradice - úchvatné, ale zanikající kultury. Spolu s manželkou žijí na ostrově Aotearoa (Nový Zéland), mají tři děti, které všechny štastně odrodili tradičním způsobem Haputanga. Žijí soběstačně, pěstují si své potraviny, mají vlastní zdroj energie, denně se koupou v řece, kterou považují za svého předka, právě tak jako zemi nebo nebe.

Te Kaha denně pracuje s tradičním kamenem Pounamu (nefrit) - vyřezává z něj kultovní předměty, nefritové nožíky na léčivé byliny a jiné; a pomáhá těhotným párům.

Autentičnost a dosud nepřerušené spojení Te Kaha s vesmírem ohromí každého, kdo se s ním setká nebo má možnost vyslechnout si jeho příběhy, životní moudrost nebo specifické tradiční praktiky. Jeho semináře nejsou jenom o těhotenství či porodu, jsou také o posvátnosti spojení mezi mužem a ženou, člověkem a přírodou, člověkem a vesmírem... Jsou o rozpomenutí se na to, kým opravdu jsme, o hloubce, kterou máme v sobě a která nám dává možnost proměnit svůj svět a stanout tak v celé síle a plnosti svého bytí. Te Kaha čerpá z vlastních zkušeností, posvátné tradice svých předků a moudrosti vlastní přírodním národům.

Te Kaha poprvé navštívil a pořádal semináře v ČR na přelomu května a června 2017. Pro velký úspěch Te Kaha přijíždí opět v červenci 2017, setkání s ním rozhodně stojí za to, a to i pokud zrovna neplánujete mít v dohledné době děti 🙂